samochody premium

samochody premium

Samochody klasy Premium nie stanowią bardzo popularnej grupy samochodów wśród naszego społeczeństwa. Niestety, nie wszyscy dostrzegają jak bardzo te samochody zwiększają komfort jazdy. Jednak, osoby, które zaufały tej klasie, mogą cieszyć się bardzo dużą wygodą More »

Sutki u panów

Sutki u panów

Hormony potrafią zdziałać wiele szkód w organizmie mężczyzny. Najlepszym przykładem tego będzie ginekomastia katowice, która jest uciążliwa i często bolesna. Niestety nie zawsze mamy na to wpływ, dlatego trzeba będzie walczyć z More »

Duże zapotrzebowanie na usługi księgowej

Duże zapotrzebowanie na usługi księgowej

Wskutek dynamicznego rozwoju gospodarki wzrosło zapotrzebowanie na rozwiązania, które ułatwią funkcjonowanie na rynku przedsiębiorcom. Przede wszystkim dotyczy to zapotrzebowania na usługi osób znających się na rachunkowości. Przedsiębiorcy nie chcą prowadzić na własną More »

Najpopularniejsi producenci poduszek

Najpopularniejsi producenci poduszek

Na rynku można znaleźć mnóstwo producentów poduszek. Jedni producenci są bardziej popularni a inni mniej. Zastanawialiście się kiedyś z czego wynika popularność. Wiem, że zdanie na ten temat są dość mocno podzielone. More »

O tarasie drewnianym

O tarasie drewnianym

Wiele osób decyduje się na samodzielnie zbudowanie tarasu drewnianego. Czy samodzielne zbudowanie tarasu drewnianego jest dobrym rozwiązaniem? Według mnie samodzielne zbudowanie tarasu drewnianego to bardzo ciekawa sprawa. Samodzielne zbudowanie tarasu drewnianego może More »

 

Auta do wynajęcia w każdej cenie

Auta do wynajęcia w zależności od salonu w jakim się znajdują, rocznika ich produkcji oraz po prostu rodzaju czy marki mogą inaczej kosztować. Przeglądając oferty wielu wypożyczalni znajdujących się na terenie Poznania zauważyliśmy, że rozbieżność pomiędzy ceną minimalną, a maksymalną jest naprawdę ogromna.

Co dokładnie wpływa na to, że auta do wynajęcia są w tak różnych cenach? W dużym stopniu te aspekty, o których pisaliśmy we wstępie. Największe znaczenie ma oczywiście marka i model danego pojazdu, ale także jego rodzaj, czyli czy jest to samochód osobowy czy może dostawczy. Jak pewnie wiesz, samochody specjalistyczne są nieco droższe od zwykłych osobówek.

Cena auta do wynajęcia może być różna także ze względu na czas, na jaki dany samochód jest wypożyczany. W przypadku wynajmu długoterminowego, koszt dobowy okazuje się nieco niższy. Jak udało nam się jednak zaobserwować, ceny wynajmów różnego rodzaju samochodów w wielu wypożyczalni są ustalane indywidualnie. W cenniku podane są jedynie ceny proponowane, przybliżone. Na końcową cenę wpływa wiele różnych kryteriów, które zależne są od polityki, jaką ustalają poszczególne wypożyczalnie.

Po krótkiej teorii czas przejść do konkretów, czyli podania w przybliżeniu cen jakie można spotkać za wynajem poszczególnego rodzaju samochodu. Wynajem samochodów osobowych to kwestia od 60 do nawet 500 złotych (a nawet więcej). Auta dostawcze oraz busy można wypożyczać już od około 200 złotych. Górna granica oscyluje auta do wynajęcia w kwocie siedmiuset. W tych dwóch przypadkach ceny odnoszą się do doby wynajmu.

W przypadku długoterminowego wypożyczania samochodów podaje się stawki miesięczne. Tutaj najniższą kwotą było około 1000 złotych. Górną granice trudno ustalić, gdyż w przypadku długoterminowego wynajmu ceny zazwyczaj ustalane są indywidualnie w zależności od okresu, na jaki samochód jest wynajmowany.

Różnice cen pokazują, że każdy może skorzystać z usług wypożyczalni. Wiele cen jest naprawdę konkurencyjnych, a jeśli ktoś chce poczuć odrobinę luksusu może wydać trochę więcej swojego budżetu.