samochody premium

samochody premium

Samochody klasy Premium nie stanowią bardzo popularnej grupy samochodów wśród naszego społeczeństwa. Niestety, nie wszyscy dostrzegają jak bardzo te samochody zwiększają komfort jazdy. Jednak, osoby, które zaufały tej klasie, mogą cieszyć się bardzo dużą wygodą More »

Sutki u panów

Sutki u panów

Hormony potrafią zdziałać wiele szkód w organizmie mężczyzny. Najlepszym przykładem tego będzie ginekomastia katowice, która jest uciążliwa i często bolesna. Niestety nie zawsze mamy na to wpływ, dlatego trzeba będzie walczyć z More »

Duże zapotrzebowanie na usługi księgowej

Duże zapotrzebowanie na usługi księgowej

Wskutek dynamicznego rozwoju gospodarki wzrosło zapotrzebowanie na rozwiązania, które ułatwią funkcjonowanie na rynku przedsiębiorcom. Przede wszystkim dotyczy to zapotrzebowania na usługi osób znających się na rachunkowości. Przedsiębiorcy nie chcą prowadzić na własną More »

Najpopularniejsi producenci poduszek

Najpopularniejsi producenci poduszek

Na rynku można znaleźć mnóstwo producentów poduszek. Jedni producenci są bardziej popularni a inni mniej. Zastanawialiście się kiedyś z czego wynika popularność. Wiem, że zdanie na ten temat są dość mocno podzielone. More »

O tarasie drewnianym

O tarasie drewnianym

Wiele osób decyduje się na samodzielnie zbudowanie tarasu drewnianego. Czy samodzielne zbudowanie tarasu drewnianego jest dobrym rozwiązaniem? Według mnie samodzielne zbudowanie tarasu drewnianego to bardzo ciekawa sprawa. Samodzielne zbudowanie tarasu drewnianego może More »

 

Bankowe postępowanie upominawcze

Wzięcie kredytu w banku pozwala na kupno mieszkania czy samochodu lub spłatę zaległych należności wobec dostawców prądu czy gazu. Banki, współcześnie, wskutek dużej konkurencji, panującej na rynku, starają się jak najbardziej upraszczać procedury dotyczące sprawdzania wiarygodności klienta i zmniejszają liczbę dokumentów, które musi on przedstawić jako potwierdzenie otrzymywanego wynagrodzenia. Trzeba jednak pamiętać, że taki kredyt będzie musiał być spłacany w sposób terminowy. Tymczasem mogą zdarzyć się sytuacje utrudniające nam dokonanie spłaty raty kredytu w jakimś miesiącu, a co gorsze w ciągu kilku miesięcy pod rząd. Wskutek tego wszczęte zostanie wobec nas bankowe postępowanie upominawcze. Trzeba pamiętać, że wiele umów bankowych w obecnych czasach zawiera punkt na mocy którego upoważniamy bank do kontaktowania się z nami drogą elektroniczną. W ten sposób mogą być do nas wysyłane oferty nowych usług bankowych, ważne informacje dotyczące naszego konta bankowego a także wyciągi bankowe. W momencie braku terminowej spłaty zaciągniętego kredytu może zostać wobec nas wszczęte elektroniczne postępowanie upominawcze. Jest ono jednym z elementów bankowej procedury windykacyjnej wszczętej wobec klienta, który nie dotrzymuje umowy określającej terminy spłaty raty kredytu.

 

Elektroniczne postępowanie upominawcze realizowane przez bank polega na wysyłaniu na naszą pocztę elektroniczną ponagleń w sprawie spłaty kredytu. Najpierw będą to maile przypominające nam o upływie terminu spłaty. Niektóre z nich mogą także zawierać prośbę o przeskanowanie dowodu wpłaty raty kredytowej, jeżeli została ona dokonana oraz o nawiązanie kontaktu telefonicznego z bankowym biurem obsługi klienta. Jeżeli bank w przeciągu kilku dni od wysłania pierwszego maila upominawczego nie zanotuje faktu dokonania wpłaty przez klienta, to wówczas wyśle do niego kolejnego maila upominawczego, napisanego w bardziej stanowczym tonie, w którym zawarte będą informacje dotyczące konsekwencji braku spłaty raty kredytu, czyli możliwość wysłania listu poleconego, skierowania sprawy do firmy bądź działu windykacyjnego oraz groźba skierowania sprawy na drogę postępowania sądowego. W tym czasie pracownicy banku zaczną również wykonywać sporo połączeń na nasz numer telefonu komórkowego i przypominać o konieczności natychmiastowej spłaty raty kredytu. Jeżeli takie elektroniczne postępowanie upominawcze przyniesie skutek, wówczas skończą się nasze problemy z bankiem, w przeciwnym razie pracownicy banku mogą wyciągnąć wobec nas poważne konsekwencje.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *