samochody premium

samochody premium

Samochody klasy Premium nie stanowią bardzo popularnej grupy samochodów wśród naszego społeczeństwa. Niestety, nie wszyscy dostrzegają jak bardzo te samochody zwiększają komfort jazdy. Jednak, osoby, które zaufały tej klasie, mogą cieszyć się bardzo dużą wygodą More »

Sutki u panów

Sutki u panów

Hormony potrafią zdziałać wiele szkód w organizmie mężczyzny. Najlepszym przykładem tego będzie ginekomastia katowice, która jest uciążliwa i często bolesna. Niestety nie zawsze mamy na to wpływ, dlatego trzeba będzie walczyć z More »

Duże zapotrzebowanie na usługi księgowej

Duże zapotrzebowanie na usługi księgowej

Wskutek dynamicznego rozwoju gospodarki wzrosło zapotrzebowanie na rozwiązania, które ułatwią funkcjonowanie na rynku przedsiębiorcom. Przede wszystkim dotyczy to zapotrzebowania na usługi osób znających się na rachunkowości. Przedsiębiorcy nie chcą prowadzić na własną More »

Najpopularniejsi producenci poduszek

Najpopularniejsi producenci poduszek

Na rynku można znaleźć mnóstwo producentów poduszek. Jedni producenci są bardziej popularni a inni mniej. Zastanawialiście się kiedyś z czego wynika popularność. Wiem, że zdanie na ten temat są dość mocno podzielone. More »

O tarasie drewnianym

O tarasie drewnianym

Wiele osób decyduje się na samodzielnie zbudowanie tarasu drewnianego. Czy samodzielne zbudowanie tarasu drewnianego jest dobrym rozwiązaniem? Według mnie samodzielne zbudowanie tarasu drewnianego to bardzo ciekawa sprawa. Samodzielne zbudowanie tarasu drewnianego może More »

 

Czym jest gaz obojętny?

Chemia była jednym z głównych naszych przedmiotów szkolnych, którego wszyscy musieliśmy się uczyć, nawet jeśli bardzo go nie znosiliśmy. Podstawy chemii odkrywaliśmy już w szkołach gimnazjalnych, jednak dopiero w placówkach ogólnokształcących uczyliśmy się wykorzystywać swoją wiedzę, bo samodzielnie mogliśmy przeprowadzać różne doświadczenia chemiczne, by zobaczyć na własne oczy, jakie efekty one mogą dawać. Niektóre reakcje przeprowadzaliśmy, wykorzystując gazy obojętne, bo bardzo często to one są stosowane w podobnych doświadczeniach, gdyż znajdują one swoje zastosowanie w bardzo różnych sytuacjach. Zanim jednak zaczniemy sami analizować ich działanie, powinniśmy się dowiedzieć, czym one właściwie są.

Definicja gazów obojętnych

Nawet jeśli w szkole gimnazjalnej czy średniej nie uważaliśmy za bardzo na lekcjach chemii, bo one tylko nas nudziły, teraz możemy nadrobić swoje zaległości, powracając na trochę do czasów szkolnych, kiedy to codziennie zaglądaliśmy do podręczników. Zróbmy to ponownie, wybierając się wcześniej do specjalnej biblioteki lub księgarni i kupując bądź wypożyczając książki, które opowiedzą nam o chemii, związkach chemicznych i niesamowitych reakcjach chemicznych.

Mając już je, będziemy mogli sami odnaleźć ten temat, który powie nam, czym właściwie są gazy obojętne. Dowiemy się z niego, że gazem obojętnym jest ten gaz, jaki jest zupełnie obojętny chemicznie, czyli nie bierze udziału w żadnej reakcji chemicznej, bo pozostanie na nią obojętny. Nie uczestniczy zatem w jej przebiegu, więc nawet jeśli sami przeprowadzimy z nim jakieś doświadczenia, nie doczekamy się niesamowitych i niespotykanych rezultatów. Będą one właśnie w ogóle niezauważalne, gdyż takowych nie będzie, jeśli w reakcji zastosujemy wyłącznie jeden gaz z gazem obojętnym. A co zaliczamy do tej grupy gazów? Między innymi dwutlenek węgla, azot oraz niektóre gazy szlachetne. Co ciekawe, mimo tego, że gaz obojętny jest obojętny na reakcje, to niektóre reakcje należy przeprowadzać właśnie w jego atmosferze, by tlen czy para wodna nie wpłynęły na nie niekorzystnie.