samochody premium

samochody premium

Samochody klasy Premium nie stanowią bardzo popularnej grupy samochodów wśród naszego społeczeństwa. Niestety, nie wszyscy dostrzegają jak bardzo te samochody zwiększają komfort jazdy. Jednak, osoby, które zaufały tej klasie, mogą cieszyć się bardzo dużą wygodą More »

Sutki u panów

Sutki u panów

Hormony potrafią zdziałać wiele szkód w organizmie mężczyzny. Najlepszym przykładem tego będzie ginekomastia katowice, która jest uciążliwa i często bolesna. Niestety nie zawsze mamy na to wpływ, dlatego trzeba będzie walczyć z More »

Duże zapotrzebowanie na usługi księgowej

Duże zapotrzebowanie na usługi księgowej

Wskutek dynamicznego rozwoju gospodarki wzrosło zapotrzebowanie na rozwiązania, które ułatwią funkcjonowanie na rynku przedsiębiorcom. Przede wszystkim dotyczy to zapotrzebowania na usługi osób znających się na rachunkowości. Przedsiębiorcy nie chcą prowadzić na własną More »

Najpopularniejsi producenci poduszek

Najpopularniejsi producenci poduszek

Na rynku można znaleźć mnóstwo producentów poduszek. Jedni producenci są bardziej popularni a inni mniej. Zastanawialiście się kiedyś z czego wynika popularność. Wiem, że zdanie na ten temat są dość mocno podzielone. More »

O tarasie drewnianym

O tarasie drewnianym

Wiele osób decyduje się na samodzielnie zbudowanie tarasu drewnianego. Czy samodzielne zbudowanie tarasu drewnianego jest dobrym rozwiązaniem? Według mnie samodzielne zbudowanie tarasu drewnianego to bardzo ciekawa sprawa. Samodzielne zbudowanie tarasu drewnianego może More »

 

Iniekcja pozioma budynku metodą grawitacyjną

Metoda grawitacyjna jest jedną z metod służących do odtworzenia poziomej izolacji przeciw przenikaniu wilgoci w głąb murów budynku mieszkalnego. Stosowana jest zwłaszcza do ścian parteru i piwnic. Jest to bardzo ważne, aby budynek posiadał dobrą hydro izolację, ponieważ wilgoć pojawiająca się w ścianach znajdujących się blisko fundamentów stopniowo ogarnia coraz wyższe partie budynku i w końcu przyczynia się do powstania na ścian grzyba i pleśni oraz wykwitów solnych. Trzeba jednak pamiętać, że iniekcja pozioma metodą grawitacyjną jest skuteczna jedynie, gdy stopień zawilgocenia nie przekracza dziesięciu procent. Nie może być stosowana w przypadku bardzo grubych murów. Dlatego w momencie, kiedy właściciele domu zauważą grzyba lub pleśń na ścianach wewnątrz budynku, powinni wynająć odpowiednią ekipę remontową, która dokona oględzin budynku i zdecyduje, jaka metoda iniekcji poziomej będzie najskuteczniejsza.

Aby iniekcja pozioma wykonana według zasad metody grawitacyjnej była skuteczna musi zostać przeprowadzona na kilku etapach. W przypadku grubszych murów iniekcja pozioma musi zostać przeprowadzona po obu ich stronach. Na pierwszym etapie usuwa się tynk i dokonuje oczyszczenia powierzchni ściany i spoin, a następnie wywierca się w niej odpowiednie otwory w wyznaczonych do tego miejscach w odstępie około piętnastu centymetrów. Najlepiej jest, aby obejmowały one co najmniej dwie spoiny. Jeżeli szczeliny istniejące w murach są dużej wielkości, wówczas trzeba je uszczelnić jeszcze przed wywiercaniem otworów, aby zapobiec wydostawaniu się płynu poza otwory.

Po zakończonym wierceniu szczeliny muszą zostać oczyszczone ze zwiercin przy wykorzystaniu odkurzacza przemysłowego działającego z dużą mocą oraz wody wlewanej do otworów pod odpowiednim ciśnieniem. Do tak oczyszczonych otworów wprowadza się odpowiedni płyn iniekcyjny, który musi być uzupełniany aż do momentu ustania jego wchłaniania. Może on zawierać mieszankę cementu portlandzkiego, aktywatorów krzemianowych oraz wody. Na rynku dostępne są także preparaty wytwarzane na bazie żywicy silikonowej. Jeżeli pracownicy przeprowadzający iniekcję zauważą, że płyn zaczyna wnikać w otwór zbyt gwałtownie, powinni przerwać prace, wypełnić otwór rozrzedzoną zaprawą i odczekać kilka dni do jej stwardnienia. Dopiero po upływie tego czasu mogą znowu wywiercić w niej otwory i wznowić wprowadzanie płynu iniekcyjnego. Kiedy wprowadzona zostanie jego odpowiednia ilość, trzeba oczyścić otwory z resztek płynu i wypełnić je zaprawą montażową. Wówczas iniekcja pozioma będzie mogła zostać uznana za zakończoną.