samochody premium

samochody premium

Samochody klasy Premium nie stanowią bardzo popularnej grupy samochodów wśród naszego społeczeństwa. Niestety, nie wszyscy dostrzegają jak bardzo te samochody zwiększają komfort jazdy. Jednak, osoby, które zaufały tej klasie, mogą cieszyć się bardzo dużą wygodą More »

Sutki u panów

Sutki u panów

Hormony potrafią zdziałać wiele szkód w organizmie mężczyzny. Najlepszym przykładem tego będzie ginekomastia katowice, która jest uciążliwa i często bolesna. Niestety nie zawsze mamy na to wpływ, dlatego trzeba będzie walczyć z More »

Duże zapotrzebowanie na usługi księgowej

Duże zapotrzebowanie na usługi księgowej

Wskutek dynamicznego rozwoju gospodarki wzrosło zapotrzebowanie na rozwiązania, które ułatwią funkcjonowanie na rynku przedsiębiorcom. Przede wszystkim dotyczy to zapotrzebowania na usługi osób znających się na rachunkowości. Przedsiębiorcy nie chcą prowadzić na własną More »

Najpopularniejsi producenci poduszek

Najpopularniejsi producenci poduszek

Na rynku można znaleźć mnóstwo producentów poduszek. Jedni producenci są bardziej popularni a inni mniej. Zastanawialiście się kiedyś z czego wynika popularność. Wiem, że zdanie na ten temat są dość mocno podzielone. More »

O tarasie drewnianym

O tarasie drewnianym

Wiele osób decyduje się na samodzielnie zbudowanie tarasu drewnianego. Czy samodzielne zbudowanie tarasu drewnianego jest dobrym rozwiązaniem? Według mnie samodzielne zbudowanie tarasu drewnianego to bardzo ciekawa sprawa. Samodzielne zbudowanie tarasu drewnianego może More »

 

Jak działa tarcza listkowa?

Ściernica listkowa nasadzana czyli tarcza to jedno z bardziej popularnych narzędzi do usuwania zadziorów i powłok. Zbudowana jest listków (lamelek) przez co czasem nazywana ściernicą lamelkową. Listki z płótna ściernego z nasypem z elektrokorundu ułożone są w wachlarzyk dopasowują się idealnie do obrabianej powierzchni. Rozróżniamy dwa rodzaje tarcz listkowych nasadzanych twarde i miękkie. Właściwości takie osiąga się poprzez różną średnicę talerza, długość listków (lamelek) oraz pakiety. tarcza listkowa to narzędzie służące do usuwania nierówności i zadziorów.

Czym różni się tarcza twarda od miękkiej?

tarcza listkowa nasadzana twarda posiada duży talerz i gęsty pakiet krótkich listków które umożliwiają agresywne szlifowanie i jednocześnie zapewnia wysoką wydajność szlifowania natomiast tarcza listkowa miękka szlifuje bardzo równomiernie. Która z nich jest lepsza? Odpowiedź oczywiście nie jest jednoznaczna, wszystko zależy od tego jakiego efektu się spodziewasz. Inną możliwość regulacji twardości ściernicy listkowej nasadzanej jest pakietowanie. Odzwierciedla ono stosunek liczby listków do liczy przekładek. Im większa wartość tej proporcji, tym twardsza jest ściernica listkowa nasadzana. Zależnie od zadania obróbczego musi zostać dopasowana odpowiednia granulacja płótna ściernego, nawet równa granulacja przy zastosowaniu różnych technologii zmienia strukturę obrabianych powierzchni. Praca ściernicą listkową minimalizuje zagłębienia i pozwala na osiągnięcie gładkiego wykończenia.

tarcza listkowa tak więc jest bardzo przydatnym narzędziem. Tarczę listkową możesz kupić w internetowym sklepie z materiałami ściernymi. Takie sklepy zazwyczaj mają bardzo bogatą i różnorodną ofertę artykułów w niezwykle atrakcyjnych cenach. Zakupy w sklepach internetowych są niezwykle proste. Wybierasz produkt, czytasz opinię i zastosowanie i kupujesz, bez wychodzenia z domu. Oszczędzasz w ten sposób zarówno czas, jak i pieniądze. Sklepy internetowe zazwyczaj posiadają artykuły najwyższej jakości, dlatego warto się w nich zaopatrzyć w materiały ścierne i różnego rodzaju akcesoria.