samochody premium

samochody premium

Samochody klasy Premium nie stanowią bardzo popularnej grupy samochodów wśród naszego społeczeństwa. Niestety, nie wszyscy dostrzegają jak bardzo te samochody zwiększają komfort jazdy. Jednak, osoby, które zaufały tej klasie, mogą cieszyć się bardzo dużą wygodą More »

Sutki u panów

Sutki u panów

Hormony potrafią zdziałać wiele szkód w organizmie mężczyzny. Najlepszym przykładem tego będzie ginekomastia katowice, która jest uciążliwa i często bolesna. Niestety nie zawsze mamy na to wpływ, dlatego trzeba będzie walczyć z More »

Duże zapotrzebowanie na usługi księgowej

Duże zapotrzebowanie na usługi księgowej

Wskutek dynamicznego rozwoju gospodarki wzrosło zapotrzebowanie na rozwiązania, które ułatwią funkcjonowanie na rynku przedsiębiorcom. Przede wszystkim dotyczy to zapotrzebowania na usługi osób znających się na rachunkowości. Przedsiębiorcy nie chcą prowadzić na własną More »

Najpopularniejsi producenci poduszek

Najpopularniejsi producenci poduszek

Na rynku można znaleźć mnóstwo producentów poduszek. Jedni producenci są bardziej popularni a inni mniej. Zastanawialiście się kiedyś z czego wynika popularność. Wiem, że zdanie na ten temat są dość mocno podzielone. More »

O tarasie drewnianym

O tarasie drewnianym

Wiele osób decyduje się na samodzielnie zbudowanie tarasu drewnianego. Czy samodzielne zbudowanie tarasu drewnianego jest dobrym rozwiązaniem? Według mnie samodzielne zbudowanie tarasu drewnianego to bardzo ciekawa sprawa. Samodzielne zbudowanie tarasu drewnianego może More »

 

Kim są detektywi? Czy zawsze chodzą w długich płaszczach i kapeluszach

Kim są detektywi? Czy zawsze chodzą w długich płaszczach i kapeluszach? A może jest nim ten bezdomny, którego codziennie mijasz w drodze do piekarni? Jak wygląda ich praca? Czy detektywi tak jak na filmach wiodą ciekawe, zaskakujące życie? Jeżeli chcesz zająć się taką pracą i marzysz o karierze detektywa, koniecznie dowiedz się jakie warunki należy spełniać oraz czym cechują się najlepsi detektywi.

Zacznijmy od kwestii prawnej. Aby móc legalnie pracować jako detektyw należy posiadać dokument do tego upoważniający. Jest nim licencja, którą wydaje Komendant Policji Wojewódzkiej. Aby jednak uzyskać taki papierek musisz spełnić kilka wymogów. Są one dokładnie opisane w Ustawie z 2014 roku o usługach detektywistycznych. Mówi ona głównie o konieczności posiadania polskiego obywatelstwa (lub innego kraju członkowskiego UE- konieczna jest zgoda na pracę na terenie RP), ukończenia 21 roku życia i posiadania co najmniej średniego wykształcenia. Od kilku dobrych lat ukończenie studiów średnich z zakresu zadań detektywa nie jest konieczne. W zamian za to musisz odbyć szkolenie z ochrony danych osobowych, informacji niejawnych oraz zasad prowadzenia działalności detektywistycznej, a także praw i obowiązków detektywa. Oferty takich szkoleń znajdziesz na zostandetektywem.pl

Ważne jest abyś był osobą niekaraną, wobec której nie toczy się żaden proces. Tak jak osoby starające się o możliwość pracy w policji, tak i detektyw musi odbyć badanie psychologiczne, które ustali czy dana osoba posiada zdolności do wykonywania zawodu.

Warto również zastanowić się nad cechami osobowości, które mogą pomóc lub przeszkodzić w codziennej pracy. Jeżeli jesteś niecierpliwy i masz trudności z łączeniem faktów oraz nie potrafisz rozmawiać z ludźmi, zastanów się czy jest to zawód dla Ciebie. Pamiętaj, że praca detektywa nie zawsze wygląda tak, jak można to zobaczyć w sławnych filmach. Dobry detektyw musi mieć zmysł obserwacji, zdolność dostrzegania najmniejszych elementów układanki. Bez tego ma małe szansę za osiągnięcie sukcesu zawodowego.