samochody premium

samochody premium

Samochody klasy Premium nie stanowią bardzo popularnej grupy samochodów wśród naszego społeczeństwa. Niestety, nie wszyscy dostrzegają jak bardzo te samochody zwiększają komfort jazdy. Jednak, osoby, które zaufały tej klasie, mogą cieszyć się bardzo dużą wygodą More »

Sutki u panów

Sutki u panów

Hormony potrafią zdziałać wiele szkód w organizmie mężczyzny. Najlepszym przykładem tego będzie ginekomastia katowice, która jest uciążliwa i często bolesna. Niestety nie zawsze mamy na to wpływ, dlatego trzeba będzie walczyć z More »

Duże zapotrzebowanie na usługi księgowej

Duże zapotrzebowanie na usługi księgowej

Wskutek dynamicznego rozwoju gospodarki wzrosło zapotrzebowanie na rozwiązania, które ułatwią funkcjonowanie na rynku przedsiębiorcom. Przede wszystkim dotyczy to zapotrzebowania na usługi osób znających się na rachunkowości. Przedsiębiorcy nie chcą prowadzić na własną More »

Najpopularniejsi producenci poduszek

Najpopularniejsi producenci poduszek

Na rynku można znaleźć mnóstwo producentów poduszek. Jedni producenci są bardziej popularni a inni mniej. Zastanawialiście się kiedyś z czego wynika popularność. Wiem, że zdanie na ten temat są dość mocno podzielone. More »

O tarasie drewnianym

O tarasie drewnianym

Wiele osób decyduje się na samodzielnie zbudowanie tarasu drewnianego. Czy samodzielne zbudowanie tarasu drewnianego jest dobrym rozwiązaniem? Według mnie samodzielne zbudowanie tarasu drewnianego to bardzo ciekawa sprawa. Samodzielne zbudowanie tarasu drewnianego może More »

 

Ogólny system wymiany powietrza

Systemy wentylacyjne w swoich nowszych wersjach uzyskują dodatkowo możliwość odzysku ciepła. Warto zauważyć, że dzisiaj w domach jednorodzinnych system ten staje się podstawą. Pamiętajmy jednak o pewnych wymaganiach, które musi spełniać instalacja. Pierwszym z nich jest posiadanie rekuperatora.

Działanie wymiennika

To właśnie tam wewnątrz tego urządzenia funkcjonują wymienniki ciepła, to właśnie one odpowiadają za oszczędność energii, a co za tym idzie, zmniejszają rachunki za ogrzewanie domu. Oczywiście jakość powietrza, jakie dociera do naszego mieszkania, poprawia między innymi mikroklimat wnętrz. Wymienniki ciepła to przede wszystkim urządzenia uniwersalne. W tych urządzeniach dochodzi między innymi do procesu wymiany powietrza, które jest w naszym pomieszczeniu i jest zużyte na nowe i oba strumienie się nie mieszają tylko wymieniają automatycznie, co faktycznie poprawia jakość powietrza w całym mieszkaniu. Oczywiście wymienniki ciepła są różne i w zależności od zastosowanego urządzenia uzyskamy większą lub mniejszą ilość odzyskanego ciepła.

Stawiamy na nowe rozwiązania

Jeśli interesują nas tego typu urządzenia, to powinniśmy postawić na wymiennik krzyżowy. Samo urządzenie nie wyróżnia się szczególnie zaawansowaną konstrukcją, co więcej, mamy do czynienia z bardzo prostym, ale skutecznym sprzętem. Niewątpliwie największą zaletą tego typu urządzeń jest ich cisza praca. Wymiennik pozwala nam bez problemu uzyskać powietrze zimne i chłodne.
wymienniki ciepła” />
Ten rodzaj wymiennika nie pozwala na odzyskiwanie wilgoci. Kolejnym problemem, może być też stosunkowo duży rozmiar, co w niektórych wypadkach utrudnia nam umieszczenie takiego wymiennika, we właściwym miejscu. Płyty wymiennika mogą ulec zjawisku szronienia niestety automatycznie, przekłada się to także na mniejszą sprawność całego urządzenia, co nas po prostu nie zachęca. Tego typu rodzaj wymiennika składa się z kilku płyt stalowych lub aluminiowych w zależności od wybranej wersji. Czasem też za podstawę wykorzystuje się tworzywo jednak to sporadyczne przypadki.