samochody premium

samochody premium

Samochody klasy Premium nie stanowią bardzo popularnej grupy samochodów wśród naszego społeczeństwa. Niestety, nie wszyscy dostrzegają jak bardzo te samochody zwiększają komfort jazdy. Jednak, osoby, które zaufały tej klasie, mogą cieszyć się bardzo dużą wygodą More »

Sutki u panów

Sutki u panów

Hormony potrafią zdziałać wiele szkód w organizmie mężczyzny. Najlepszym przykładem tego będzie ginekomastia katowice, która jest uciążliwa i często bolesna. Niestety nie zawsze mamy na to wpływ, dlatego trzeba będzie walczyć z More »

Duże zapotrzebowanie na usługi księgowej

Duże zapotrzebowanie na usługi księgowej

Wskutek dynamicznego rozwoju gospodarki wzrosło zapotrzebowanie na rozwiązania, które ułatwią funkcjonowanie na rynku przedsiębiorcom. Przede wszystkim dotyczy to zapotrzebowania na usługi osób znających się na rachunkowości. Przedsiębiorcy nie chcą prowadzić na własną More »

Najpopularniejsi producenci poduszek

Najpopularniejsi producenci poduszek

Na rynku można znaleźć mnóstwo producentów poduszek. Jedni producenci są bardziej popularni a inni mniej. Zastanawialiście się kiedyś z czego wynika popularność. Wiem, że zdanie na ten temat są dość mocno podzielone. More »

O tarasie drewnianym

O tarasie drewnianym

Wiele osób decyduje się na samodzielnie zbudowanie tarasu drewnianego. Czy samodzielne zbudowanie tarasu drewnianego jest dobrym rozwiązaniem? Według mnie samodzielne zbudowanie tarasu drewnianego to bardzo ciekawa sprawa. Samodzielne zbudowanie tarasu drewnianego może More »

 

Porównanie centrali

Obecnie wirtualna centrala coraz bardziej zastępuje centralę tradycyjną. Warto, więc, dokonać ich porównania, wskazać na plusy i minusy obu z tych centrali i spróbować ustalić, która z nich może być lepsza. W przypadku tradycyjnej centrali urządzenie obsługujące centralę znajduje się na miejscu w firmie. Jej działanie jest uniezależnione od Internetu. Jednak taka centrala w fizyczny sposób ogranicza rozbudowę systemu, ponieważ możliwość podpięcia urządzeń nowych pracowników uzależniona jest od ilości wejść dla kabli. W przypadku chęci rozszerzenia funkcjonalności centrali trzeba liczyć się z potrzebą uiszczenia opłat licencyjnych. Do wszystkich nowych działań związanych z funkcjonowaniem centrali trzeba najmować odpowiedniego fachowca z zewnątrz firmy. Także przeprowadzenie aktualizacji oprogramowania uzależnione jest od działania osoby z zewnątrz, która musi stwierdzić, że taka aktualizacja jest potrzebna i ją przeprowadzić. Raz zakupione rozszerzenie sprzętowe musi pozostać przy urządzeniu nawet, jeżeli po jakimś czasie nie jest już potrzebne. Przeniesienie telefonu pracownika możliwe jest jedynie na długości kabla, którym jest podłączony do systemu. Dlatego przeniesienie pracownika do innego działu w firmie często związane jest z koniecznością doprowadzenia nowej infrastruktury do pomieszczenia, w którym się znajduje.

Wirtualna centrala jest natomiast niemal całkowitym zaprzeczeniem centrali tradycyjnej. Jej system znajduje się poza siedzibą firmy, a działanie uzależnione jest od Internetu. Jednak wirtualna centrala może być stale rozbudowywana pod względem systemu i dostępnych usług. Za administrowanie systemem odpowiedzialny jest jeden z pracowników, który dokonuje potrzebnych zmian za sprawą panelu administracyjnego. Może on zarządzać wszystkimi funkcjami i usługami w sposób online bez konieczności obecności przy tym osób z zewnątrz firmy, a telefon pracownika może pracować w każdym miejscu, w którym zapewniony jest dostęp do internetu. Aktualizacje dokonywane są stale i w sposób automatyczny.

Na podstawie powyższego porównania można chyba stwierdzić, że wirtualna centrala pozwala na sprawniejsze zarządzanie firmą pod względem rozwiązań systemowych. Wykorzystuje po prostu wszystkie możliwości, jakie stwarza rozwój w zakresie funkcjonalności oprogramowania. Odeszła w swoich działaniach od rozwiązań najprostszych i tradycyjnych. Można jedynie zaznaczyć, że jest ona bardzo uzależniona od Internetu, obsługuje bardzo wiele funkcji uzależnionych od działania sieci internetowej, co może generować usterki i sprawia, że system podatny jest na wirusy. Dlatego tak ważne jest posiadanie silnych zabezpieczeń i zaawansowanych programów antywirusowych.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *