samochody premium

samochody premium

Samochody klasy Premium nie stanowią bardzo popularnej grupy samochodów wśród naszego społeczeństwa. Niestety, nie wszyscy dostrzegają jak bardzo te samochody zwiększają komfort jazdy. Jednak, osoby, które zaufały tej klasie, mogą cieszyć się bardzo dużą wygodą More »

Sutki u panów

Sutki u panów

Hormony potrafią zdziałać wiele szkód w organizmie mężczyzny. Najlepszym przykładem tego będzie ginekomastia katowice, która jest uciążliwa i często bolesna. Niestety nie zawsze mamy na to wpływ, dlatego trzeba będzie walczyć z More »

Duże zapotrzebowanie na usługi księgowej

Duże zapotrzebowanie na usługi księgowej

Wskutek dynamicznego rozwoju gospodarki wzrosło zapotrzebowanie na rozwiązania, które ułatwią funkcjonowanie na rynku przedsiębiorcom. Przede wszystkim dotyczy to zapotrzebowania na usługi osób znających się na rachunkowości. Przedsiębiorcy nie chcą prowadzić na własną More »

Najpopularniejsi producenci poduszek

Najpopularniejsi producenci poduszek

Na rynku można znaleźć mnóstwo producentów poduszek. Jedni producenci są bardziej popularni a inni mniej. Zastanawialiście się kiedyś z czego wynika popularność. Wiem, że zdanie na ten temat są dość mocno podzielone. More »

O tarasie drewnianym

O tarasie drewnianym

Wiele osób decyduje się na samodzielnie zbudowanie tarasu drewnianego. Czy samodzielne zbudowanie tarasu drewnianego jest dobrym rozwiązaniem? Według mnie samodzielne zbudowanie tarasu drewnianego to bardzo ciekawa sprawa. Samodzielne zbudowanie tarasu drewnianego może More »

 

Przekształcenie spółdzielni prywatnej w państwową

Zdarza się, że osoba, która dotąd była właścicielem spółdzielni z jakiegoś powodu rezygnuje z dalszego jej prowadzenia. Musi wówczas zostać przeprowadzone przekształcenie spółdzielni prywatnej w państwową. W spółdzielni prywatnej jej właściciel był odpowiedzialny za podpisywanie umów z kolejnymi dostawcami mediów, ustalał także wysokość czynszu, jaki miał być wpłacany na jego konto co miesiąc przez każdego z mieszkańców. Był także odpowiedzialny za kwestię bezpieczeństwa w swojej spółdzielni, zakładał, więc monitoring i czasami wynajmował ochroniarzy, którzy wieczorami czuwali nad bezpieczeństwem mieszkańców spółdzielni. Zakładał na jej terenie przedszkola dla najmłodszych mieszkańców oraz świetlice dla dzieci szkolnych. Wynajmował także ekipę sprzątającą, która dbała o czystość i ogólny wygląd spółdzielni. Jednak ponowne przekształcenie spółdzielni prywatnej w państwową nie musi wcale oznaczać dla mieszkańców obniżenia standardu życia. Po prostu, bardzo często na drodze konkursu wyłoniony zostanie nowy właściciel, który już jako urzędnik państwowy będzie również dbał o mieszkańców spółdzielni.

przekształcenie spółdzielni będzie oznaczało jakąś zmianę w opłacie czynszowej, ale nie powinna to być zbyt uciążliwa dla mieszkańców zmiana. Podpisane zostaną nowe umowy z dostawcami mediów potrzebnych w mieszkaniach. Fakt, że te umowy są podpisywane na bieżąco może wpłynąć na obniżenie opłat za zużyty prąd czy gaz, a także podniesienie standardu, jeżeli chodzi o szybkość dostarczanego Internetu oraz ilość dostępnych kanałów telewizyjnych.

Nowy właściciel dobierze sobie współpracowników, którzy będą mu pomagali w codziennym administrowaniu spółdzielnią, ale zwykle nie będzie zmieniał osób, który już pracują w przedszkolach czy świetlicach osiedlowych, ani tym bardziej zamykał tych ośrodków, o ile tylko stwierdzi, że funkcjonują one w sposób poprawny i mieszkańcy będą chcieli nadal oddawać swoje dzieci do tego typu osiedlowych instytucji opiekuńczych.