samochody premium

samochody premium

Samochody klasy Premium nie stanowią bardzo popularnej grupy samochodów wśród naszego społeczeństwa. Niestety, nie wszyscy dostrzegają jak bardzo te samochody zwiększają komfort jazdy. Jednak, osoby, które zaufały tej klasie, mogą cieszyć się bardzo dużą wygodą More »

Sutki u panów

Sutki u panów

Hormony potrafią zdziałać wiele szkód w organizmie mężczyzny. Najlepszym przykładem tego będzie ginekomastia katowice, która jest uciążliwa i często bolesna. Niestety nie zawsze mamy na to wpływ, dlatego trzeba będzie walczyć z More »

Duże zapotrzebowanie na usługi księgowej

Duże zapotrzebowanie na usługi księgowej

Wskutek dynamicznego rozwoju gospodarki wzrosło zapotrzebowanie na rozwiązania, które ułatwią funkcjonowanie na rynku przedsiębiorcom. Przede wszystkim dotyczy to zapotrzebowania na usługi osób znających się na rachunkowości. Przedsiębiorcy nie chcą prowadzić na własną More »

Najpopularniejsi producenci poduszek

Najpopularniejsi producenci poduszek

Na rynku można znaleźć mnóstwo producentów poduszek. Jedni producenci są bardziej popularni a inni mniej. Zastanawialiście się kiedyś z czego wynika popularność. Wiem, że zdanie na ten temat są dość mocno podzielone. More »

O tarasie drewnianym

O tarasie drewnianym

Wiele osób decyduje się na samodzielnie zbudowanie tarasu drewnianego. Czy samodzielne zbudowanie tarasu drewnianego jest dobrym rozwiązaniem? Według mnie samodzielne zbudowanie tarasu drewnianego to bardzo ciekawa sprawa. Samodzielne zbudowanie tarasu drewnianego może More »

 

Regulacje prawne

Testament jest ostatnią wolą spadkodawcy – osoby zmarłej, którego wola nabiera mocy prawnej dopiero w chwili jego śmierci. Testament jest indywidualnym i osobistym rozporządzeniem majątkiem własnym. Celem testamentu jest zmiana zasad kolejności dziedziczenia wynikającego z ustawy, daje możliwość powołania do spadku osób obcych, które nie dziedziczą z ustawy. Jeśli chcesz sporządzić testament skorzystaj koniecznie z takiej usługi jak kancelaria prawo spadkowe Warszawa. Testament musi być spisany własnoręcznie, opatrzony datą i podpisany.

Jak najlepiej to zrobić ?

Może być także spisany u notariusza jak również w szczególnych przypadkach wypowiedziany ustnie w obecności świadków. Każdy z nich jest tak samo ważny, jednak testament spisany w obecności notariusza daje wysokie prawdopodobieństwo jego ważności wobec braku podstaw do jego kwestionowania oraz dowodowo jest trudny do obalenia. Testament może zostać w każdej chwili odwołany w całości lub w części. Testamentu nie można sporządzać, poddawać zmianie lub odwoływać przez przedstawiciela. Skorzystaj z usługi kancelaria prawo spadkowe warszawa jeśli chcesz sporządzić testament. W przypadku zaistnienia ryzyka rychłej śmierci spadkodawcy, lub jeśli pojawiły się szczególne okoliczności, które uniemożliwiają lub utrudniają zachowanie zwykłej formy testamentu, wówczas spadkodawca może swoją wolę wyrazić w obecności trzech świadków. Obawa rychłej śmierci musi zaistnieć w momencie sporządzania testamentu. Kodeks jasno określa, które osoby nie mogą sprawować roli świadków.

Jeśli masz jakieś wątpliwości koniecznie skorzystaj z takiej usługi jak kancelaria prawo spadkowe warszawa. Jest też testament ustny urzędowy. Ten rodzaj testamentu oznacza złożenie stosownego oświadczenia w obecności dwóch świadków, a także z udziałem przedstawiciela administracji państwowej (wójt lub burmistrz) bądź kierownika urzędu stanu cywilnego. Takie oświadczenie powinno zostać ujęte w protokole, a następnie odczytywane w obecności świadków. Warunkiem ważności jest złożenie podpisu zarówno przez spadkodawcę, jak i świadków.