samochody premium

samochody premium

Samochody klasy Premium nie stanowią bardzo popularnej grupy samochodów wśród naszego społeczeństwa. Niestety, nie wszyscy dostrzegają jak bardzo te samochody zwiększają komfort jazdy. Jednak, osoby, które zaufały tej klasie, mogą cieszyć się bardzo dużą wygodą More »

Sutki u panów

Sutki u panów

Hormony potrafią zdziałać wiele szkód w organizmie mężczyzny. Najlepszym przykładem tego będzie ginekomastia katowice, która jest uciążliwa i często bolesna. Niestety nie zawsze mamy na to wpływ, dlatego trzeba będzie walczyć z More »

Duże zapotrzebowanie na usługi księgowej

Duże zapotrzebowanie na usługi księgowej

Wskutek dynamicznego rozwoju gospodarki wzrosło zapotrzebowanie na rozwiązania, które ułatwią funkcjonowanie na rynku przedsiębiorcom. Przede wszystkim dotyczy to zapotrzebowania na usługi osób znających się na rachunkowości. Przedsiębiorcy nie chcą prowadzić na własną More »

Najpopularniejsi producenci poduszek

Najpopularniejsi producenci poduszek

Na rynku można znaleźć mnóstwo producentów poduszek. Jedni producenci są bardziej popularni a inni mniej. Zastanawialiście się kiedyś z czego wynika popularność. Wiem, że zdanie na ten temat są dość mocno podzielone. More »

O tarasie drewnianym

O tarasie drewnianym

Wiele osób decyduje się na samodzielnie zbudowanie tarasu drewnianego. Czy samodzielne zbudowanie tarasu drewnianego jest dobrym rozwiązaniem? Według mnie samodzielne zbudowanie tarasu drewnianego to bardzo ciekawa sprawa. Samodzielne zbudowanie tarasu drewnianego może More »

 

Szklarska Poręba idealną bazą turystyczną

W okolicy Szklarskiej Poręby znajdują się dwa wodospady, w tym najwyższy w polskich Sudetach. Wodospad Kamieńczyka spada kaskadami z 27 metrów do Wąwozu Kamieńczyka, którego ściany osiągają wysokość około dwudziestu pięciu metrów. Wodospad położony jest przy czerwonym szlaku prowadzącym ze Szklarskiej Poręby na Szrenicę. Atrakcję można zobaczyć z dwóch miejsc. Na wysokości schroniska “Kamieńczyk” można podejść do ogrodzenia wówczas zobaczymy jego górną część lub zejść do wąwozu, po specjalnie przygotowanej metalowej platformie. Jeśli chcesz zobaczyć wodospad Kamieńczyka, skorzystaj koniecznie z usługi noclegi Szklarska Poręba i ciesz oczy przepięknymi widokami.

Szklarska Poręba oferuje przepiękne widoki.

W Szklarskiej Porębie można zobaczyć wiele atrakcji, aby zwiedzić wszystko co tylko chcesz, skorzystaj koniecznie z usługi noclegi szklarska poręba. W Szklarskiej Porębie znajduje się także Wodospad Szklarki, nieco mniejszy niż Kamieńczyka, ale równie piękny. Wodospad jest malowniczo położony na terenie Enklawy Karkonoskiego Parku Narodowego, obejmującej przepiękny przełomowy odcinek potoku Szklarka czyli tak zwany Wąwóz Szklarki. W środkowej części Wąwozu, na skalnym progu na wysokości 520 metrów znajduje się Wodospad Szklarki, spadający w dół kaskadą zwężającą się u dołu i skręcającą spiralnie. Strumień wody wodospadu ma wysokość 13,3 metra. Na lewym brzegu skalnego progu znajdują się okazałe marmity (przegłębienia w dnie strumienia lub rzeki powstałe w wyniku eworsji u podnóża wodospadu lub progu skalnego).

Pierwsze wzmianki o Wodospadzie Szklarki pochodzą już ze średniowiecza. Przez wszystkie stulecia wodospad był uwieczniany w opisach, rycinach i obrazach, bowiem uważano to miejsce za szczególnie romantyczne i piękne. Aby obejrzeć zarówno wodospad Szklarki jak i Kamieńczyka skorzystaj koniecznie z usługi noclegi szklarska poręba. Jeśli zostaniesz na noc w Szklarskiej Porębie będziesz mieć możliwość zobaczenia i jednego i drugiego wodospadu. Nie da się z tego zrobić w ciągu jednego dnia.