samochody premium

samochody premium

Samochody klasy Premium nie stanowią bardzo popularnej grupy samochodów wśród naszego społeczeństwa. Niestety, nie wszyscy dostrzegają jak bardzo te samochody zwiększają komfort jazdy. Jednak, osoby, które zaufały tej klasie, mogą cieszyć się bardzo dużą wygodą More »

Sutki u panów

Sutki u panów

Hormony potrafią zdziałać wiele szkód w organizmie mężczyzny. Najlepszym przykładem tego będzie ginekomastia katowice, która jest uciążliwa i często bolesna. Niestety nie zawsze mamy na to wpływ, dlatego trzeba będzie walczyć z More »

Duże zapotrzebowanie na usługi księgowej

Duże zapotrzebowanie na usługi księgowej

Wskutek dynamicznego rozwoju gospodarki wzrosło zapotrzebowanie na rozwiązania, które ułatwią funkcjonowanie na rynku przedsiębiorcom. Przede wszystkim dotyczy to zapotrzebowania na usługi osób znających się na rachunkowości. Przedsiębiorcy nie chcą prowadzić na własną More »

Najpopularniejsi producenci poduszek

Najpopularniejsi producenci poduszek

Na rynku można znaleźć mnóstwo producentów poduszek. Jedni producenci są bardziej popularni a inni mniej. Zastanawialiście się kiedyś z czego wynika popularność. Wiem, że zdanie na ten temat są dość mocno podzielone. More »

O tarasie drewnianym

O tarasie drewnianym

Wiele osób decyduje się na samodzielnie zbudowanie tarasu drewnianego. Czy samodzielne zbudowanie tarasu drewnianego jest dobrym rozwiązaniem? Według mnie samodzielne zbudowanie tarasu drewnianego to bardzo ciekawa sprawa. Samodzielne zbudowanie tarasu drewnianego może More »

 

Szybko, wydajnie i tanio

Samochód nie jest już nawet postrzegany jako wygoda w codziennym dniu. Coraz częściej staje się najzwyczajniej w świecie niezbędny. Bez niego nie sposób dostać się do pracy, załatwić w krótkim czasie codziennych sprawunków, zabrać i odebrać dzieci ze szkoły. O ile jednak mało kto zastanawia się, czy samochód warto mieć, o wiele lepiej jest zatrzymać się dłużej przy pytaniu, jakie auto wybrać, by jeździć wygodnie, bezpiecznie, a przede wszystkim tanio. Niskie koszty w ostatnich czasach są przy tym ostatnio kluczowe, zwłaszcza jeśli sporo się podróżuje, a każdego dnia w drodze do i z pracy pokonuje się nawet kilkadziesiąt kilometrów.

Na polskich drogach bardzo popularne zrobiły się małe i średniej wielkości auta miejski popularnych marek. Są tak powszechne, że bez trudu można znaleźć do nich części zamienne, mają też bardzo wydajne silniki, dzięki czemu nawet w cyklu miejskim osiągają bardzo przyzwoite wyniki w spalaniu.

Kluczem do sukcesu bardzo często nie jest jednak sam silnik, lecz montowane przy nim dodatkowe mechanizmy wspomagające. Bardzo dobrym pomysłem okazuje się zawsze przekładnia bezstopniowa. Ma wiele zalet, ale do tych najważniejszych zalicza się:

– zwiększenie wydajności silnika

– wyrównanie pracy

– ograniczenie ilości spalanego paliwa.

Tylko siadać i jechać, tak samo w długie i krótsze trasy. Pierwsza przekładnia bezstopniowa została zamontowana w aucie już w latach 50. ubiegłego wieku. Od tego czasu, chociaż mechanizm niewiele się zmienił, to jednak doczekał się nowych zastosowań.

I tak przekładnia bezstopniowa doskonale sprawdza się nie tylko w tradycyjnych autach, ale i coraz bardziej ostatnio modnych samochodach z napędem hybrydowym.

Jeśli mimo wszystko ma się jeszcze jakiekolwiek wątpliwości, czy przekładnia bezstopniowa to rozwiązanie dla nas, warto poczytać o tym mechanizmie nieco więcej. Nie trzeba już szukać fachowej literatury. Wszelkie niezbędne informacje można znaleźć dziś przez internet. Warto zajrzeć przede wszystkim na te najbardziej popularne serwisy motoryzacyjne i przeczytać opinie ekspertów.