samochody premium

samochody premium

Samochody klasy Premium nie stanowią bardzo popularnej grupy samochodów wśród naszego społeczeństwa. Niestety, nie wszyscy dostrzegają jak bardzo te samochody zwiększają komfort jazdy. Jednak, osoby, które zaufały tej klasie, mogą cieszyć się bardzo dużą wygodą More »

Sutki u panów

Sutki u panów

Hormony potrafią zdziałać wiele szkód w organizmie mężczyzny. Najlepszym przykładem tego będzie ginekomastia katowice, która jest uciążliwa i często bolesna. Niestety nie zawsze mamy na to wpływ, dlatego trzeba będzie walczyć z More »

Duże zapotrzebowanie na usługi księgowej

Duże zapotrzebowanie na usługi księgowej

Wskutek dynamicznego rozwoju gospodarki wzrosło zapotrzebowanie na rozwiązania, które ułatwią funkcjonowanie na rynku przedsiębiorcom. Przede wszystkim dotyczy to zapotrzebowania na usługi osób znających się na rachunkowości. Przedsiębiorcy nie chcą prowadzić na własną More »

Najpopularniejsi producenci poduszek

Najpopularniejsi producenci poduszek

Na rynku można znaleźć mnóstwo producentów poduszek. Jedni producenci są bardziej popularni a inni mniej. Zastanawialiście się kiedyś z czego wynika popularność. Wiem, że zdanie na ten temat są dość mocno podzielone. More »

O tarasie drewnianym

O tarasie drewnianym

Wiele osób decyduje się na samodzielnie zbudowanie tarasu drewnianego. Czy samodzielne zbudowanie tarasu drewnianego jest dobrym rozwiązaniem? Według mnie samodzielne zbudowanie tarasu drewnianego to bardzo ciekawa sprawa. Samodzielne zbudowanie tarasu drewnianego może More »

 

Wyciskanie dobre na wszystko

Takie podejście jest szczególnie zauważane wśród osób, które dopiero rozpoczynają swoją przygodę z siłownią. Oczywiście jest to dość błędne, dlatego jak najszybciej trzeba się pozbyć złych nawyków i uświadomić sobie, że trzeba symetrycznie i systematycznie rozwijać każdą partię ciała. W innym przypadku zostanie zaburzona symetria oraz środek ciężkości, a to po pierwsze nie wygląda zbyt dobrze a po drugie może być przyczyną poważnych kontuzji w przyszłości. Dlatego ławka do ćwiczeń powinna być przez Ciebie uznawana za bardzo ważną jednak nie za najważniejszą. To ile wyciśniesz w leżeniu na płasko wcale tak naprawdę nie jest wyznacznikiem Twojej siły. Pamiętaj o tym !

Dlaczego tak wiele osób skupia się najbardziej na wyciskaniu sztangi leżąc na ławeczce.

Jak już wcześniej zostało napisane spora grupa początkujących ludzi skupia się na tym ile kilogramów wyciśnie na ławce płaskiej skosie w dół czy w górę a tak naprawdę nie ma to najmniejszego znaczenia.

Ławka do ćwiczeń umożliwia rozwój mięśni klatki piersiowej, a prawda jest tak, że mięśnie nie znają ciężarku tylko reagują na odpowiednie, a co najważniejsze zmienne i coraz silniejsze bodźce. O wiele lepiej jest założyć mniej obciążenia i wykonać ćwiczenie czysto technicznie, Wtedy mięśnie o wiele lepiej pracują a co za tym idzie będą lepiej się rozwijały. A przecież właśnie o to w tym wszystkim chodzi, żeby zoptymalizować bodźce wpływające na optymalny rozwój mięśni. Dlatego tak ważny staje się odpowiedni dobór ćwiczeń oraz ich zmienność co jakiś czas, żeby mięśnie się po prostu nie przyzwyczaiły. Ławka do ćwiczeń umożliwia przeprowadzanie różnego rodzaju treningów, przeważnie jej oparcie jest regulowane, dzięki temu można pobudzać mięśnie pod różnymi kątami, co też ma bardzo duży wpływ i pozwala na przełamanie czy po prostu nie dopuszczenie do tak zwanej stagnacji rozwojowej. Jak więc doskonale widać samo ćwiczenie nie wystarczy, trzeba po prostu robić to z głową i odpowiednio przygotowanym planem.